samsung galaxy s20

Na imprezie Unpacked w San Francisco Samsung przedstawił dziś swoją ofertę Galaxy S20 5G. Oferta obejmuje smartfony Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra z łącznością 5G, nową technologią aparatu fotograficznego i nie tylko.

Rozmiary rodziny Galaxy S20

Galaxy S20 ma 6,2-calowy wyświetlacz AMOLED, Galaxy S20+ ma 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED, a Galaxy S20 Ultra ma 6,9-calowy wyświetlacz AMOLED. Wszystkie trzy wyświetlacze są pełnoekranowe z małymi wycięciami aparatu i ultradźwiękowymi czujnikami linii papilarnych. Posiadają funkcje rozpoznawania twarzy, certyfikatem HDR10+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Łączność 5G ograniczona

Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra będzie działać zarówno w sieciach sub-6GHz, jak i mmWave 5G, podczas gdy Galaxy S20 jest ograniczony do łączności sub-6GHz 5G. Standard mmWave jest najszybszym 5G, ale będzie ograniczony do dużych obszarów miejskich, podczas gdy wolniejsza sieć sub-6GHz będzie bardziej rozpowszechniona.

Właściciele Galaxy S20+ 5G i Galaxy S20 Ultra 5G nie będą mogli korzystać z sieci 5G na częstotliwościach 2100 MHz i 2600 MHz.

Aparaty fotograficzne

Galaxy S20

Podstawowy model Samsunga Galaxy S20 ma konfigurację potrójnego obiektywu z 12-megapikselowym obiektywem ultraszerokokątnym, 12-megapikselowym obiektywem szerokokątnym i 64-megapikselowym teleobiektywem.

Galaxy S20+

Galaxy S20+ ma te same aparaty wraz z czwartym aparatem „Depth Vision”. Z kolei Galaxy S20 Ultra ma 12-megapikselowy ultra-szerokokątny aparat, 108-megapikselowy szerokokątny aparat i 48-megapikselowy aparat teleobiektywowy wraz z kamerą Depth Vision Camera.

Samsung twierdzi, że wszystkie aparaty w nowych smartfonach są w stanie wpuścić więcej światła. Ma to pomóc w uzyskaniu lepszych zdjęć w złych warunkach oświetleniowych. Model S20 Ultra może dynamicznie przełączać się między trybem 108 megapikseli a trybem 12 megapikseli. Chwyt marketingowy ze 108 MP nie gwarantuje satysfakcji. Cóż, jakość deklarowanych rozdzielczości nie zawsze satysfakcjonuje i często rozdzielczość 12 MP daje lepsze efekty.

Wszystkie trzy smartfony mają funkcję „Space Zoom”, która pozwala użytkownikom powiększać do 30x w Galaxy S20 i S20 +. Za to S20 Ultra ma 10-krotny bezstratny zoom, co daje całkowity zoom 100x.

Funkcja „Single Take” pozwala smartfonom Galaxy S20 robić jednocześnie wiele zdjęć i nagrywać filmy. Dostępne mają być funkcje takie jak fokus na żywo, przycinanie, ultra szerokie i więcej, a następnie korzystać z AI, aby polecić najlepsze ujęcie.

Nowe smartfony obsługują nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K z „Super Steady” i funkcjami stabilizacji toczenia. Na każdym z nowych smartfonów znajdują się również ustawienia 10-megapikselowe przedniego aparatu.

Procesor

Wszystkie nowe smartfony są obsługiwane 7-nanometrowym 64-bitowym ośmiordzeniowym procesorem. S20 i S20+ oferują 12 GB pamięci RAM. Z kolei S20 Ultra oferuje 12 lub 16 GB pamięci w zależności od zakupionego modelu. Pamięć zaczyna się od 128 GB, ale dostępna będzie opcja 512 GB.

Bateria Galaxy S20

S20 ma baterię 4000 mAh, S20+ ma baterię 4500 mAh, a S20 Ultra ma baterię 5000 mAh. Obsługiwane jest szybkie ładowanie bezprzewodowe, a smartfony są dostarczane z ładowarką o mocy 25 W.

Kolory

Samsung oferuje smartfony w bardzo małej ilości kolorów, bo w zaledwie dwóch lub trzech kolorach (zależnie od modelu). S20 jest dostępny w kolorach Cosmic Grey, Cloud Blue i Cloud Pink. Natomiast S20+ jest dostępny w kolorach Cosmic Grey, Cloud Blue i Cosmic Black. S20 Ultra jest dostępny w kolorach Cosmic Grey i Cosmic Black.

Dostępność

Nowe smartfony Samsung będą dostępne do zakupu 6 marca, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się od 21 lutego. Ceny zaczynają się od 999,99 USD za Galaxy S20 5G, 1 199,99 USD za Galaxy S20+ 5G i 1 399,99 USD za Galaxy S20 Ultra 5G.

Form factor czyli wzornictwo Galaxy S20

Na pierwszy rzut oka przód smartfonów z nowej linii nie wyróżnia się niczym spośród rozwiązań konkurencyjnych dostępnych w znacznie niższych cenach. Tutaj możemy poczuć mały zawód. Drugi rzut oka na tyły smartfonów z rodziny Galaxy S20 sprawia, że czujemy duży zawód. Smartfony zaczęły przypominać urządzenia przemysłowe, są „techniczne” czy „technologiczne” ale nie „osobiste”. Zatracona została estetyka urządzenia użytkowego, która ma za zadanie wyglądać ładnie, przyjemnie, pozwalać swobodnie korzystać z urządzenia. Tym razem otrzymujemy urządzenia których boimy się wziąć w rękę. Szczególnie opór budzi dotykanie w wyeksponowane aparaty fotograficzne, których rozmieszczenie i stylistyka zupełnie nie pasuje do urządzeń powszechnego użytku.

samsung galaxy s20 ultra
Galaxy S20 Ultra

Ciekawostki: Galaxy Z Flip i Galaxy Buds+

Oprócz nowej linii smartfonów Galaxy S20, Samsung wprowadził również składany smartfon Galaxy Z Flip (oraz Galaxy Buds+), który pojawi się 14 lutego za 149 USD.

Galaxy Buds+ Samsunga to najnowszy konkurent bezprzewodowych słuchawek AirPods firmy Apple. Buds+ wyposażone są w dwudrożne głośniki zapewniające ulepszony dźwięk, trzy mikrofony, dłuższy 11-godzinny czas pracy baterii i lepszą łączność.

Specyfikacje techniczne telefonów S20 są dostępne na stronie producenta. Wkrótce poznamy z bliska nowe telefony i będziemy mogli przekonać się o ich właściwościach praktycznie a nie tylko z deklaracji producenta.

Jeżeli chcesz sprzedać lub kupić smartfon sprawdź dostępne oferty Telefony.

Nowy serwis ogłoszeniowy GameTrade.com.pl SprzedajKupWymień gry i konsole. GameTrade nie pobiera żadnych opłat ani nie pośredniczy w transakcjach. Szukaj dobrych ofert w Twojej okolicy, znajdź najlepsze ceny lub wymień gry bezpłatnie. Zamieszczaj bezpłatne oferty, Specjalność GameTrade to wymiana gier, akcesoriów do gier oraz konsol między graczami. Wymiana gier jest bardzo prosta – dodaj ofertę zaznaczając w niej „wymiana”. Gotowe!

GameTrade – pomagamy w rozrywce. Sprzedaj gry, kup gry i sprzęt w najlepszej cenie w swojej okolicy oraz wymień gry za darmo. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na warunki określone w Regulaminie oraz w Polityce prywatności.

Przejdź do góry